Fotki #111: Mercedes-Benz Museum

Mercedes-Benz Museum - TorquedMad Mind - blog motoryzacyjny

Wypad do Mercedes-Benz Museum planowałem gdzieś tak… od jesieni zeszłego roku. Wtedy stwierdziłem, że skoro byłem już w Ferrari, BMW, AUDI, czy Lamborghini – warto będzie “zaliczyć” jak najwięcej muzeów producentów samochodów. W te wakacje nie było inaczej i z początkiem sierpnia spakowaliśmy się z Żoną do Rurka i wio do Stuttgartu. Co ciekawe, według przewodników turystycznych, w tej miejscowości właściwie nic innego do oglądania nie ma, poza 2 muzeami. Mercedesa i Porsche. Na początek jednak “wrażenie z miasta”. Szczerze mówiąc, jeśli na wjeździe widzicie olbrzymi szyld Boscha, a przejeżdżając przez miasto, mijacie co chwilę szyldy firm automotive, to ciężko się oprzeć wrażeniu, że znaleźliście się w centrum motoryzacyjnego świata. Reszta jest dodatkiem do tego. Jakiś stadion? A po co to komu, skoro obok jest np.: producent tłoków i korbowodów. Stuttgard sprawia wrażenie mokrego snu petrolheadów. I tak – podobnie, jak w Monachium, czy Ingolstadt, też ma się co chwilę w głowie głos: “O… Mercedes, kolejny”, czy “O, Porsche… kolejne”.

Jednak przejdźmy do samego Muzeum. Muszę przyznać, że nie jest to największe, jakie widziałem – definitywnie muzeum BMW w Monachium jest większe. Sama ekspozycja jet dość ciekawa. Mercedes zrobił dwa fajne zabiegi:

  1. Poza główną wystawą, która przeprowadza nas przez historię, są także swego rodzaju “boczne” wystawy, pokazujące dane hmm… segmenty? I tak mamy pomieszczenie związane z podróżami, pojazdami użytkowymi, pojazdami sław i tak dalej.
  2. Dodatkowo przez całe muzeum mamy kalendarium, co się w danym okresie działo. Pomaga to pozycjonować sobie w głowie Mercedesa w historii świata. Fajny dodatek.

Ekspozycja jest dość nieźle upakowana i jest sporo do oglądania. Możemy praktycznie zobaczyć całość historii motoryzacji. Jako że recenzencko jestem tragiczny – może od razu przejdziemy do galerii i nie będę Was męczył moimi wypocinami:

Mercedes-Benz Museum Galeria

2 przemyślenia nt. „Fotki #111: Mercedes-Benz Museum”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights