Fotki #105: Lego Technic Porsche 911 GT3 RS 42056

Lego Technic Porsche 911 GT3 RS 42056 TorquedMad Mind - blog motoryzacyjny

Jeśli bym powiedział, że nie czekałem na ten zestaw Lego, to bym Was okrutnie okłamał. Lego Porsche 911 GT3 RS był jednym z tych modeli, po zobaczeniu których w głowie był krzyk “CHCĘ!”. Zapewne kojarzycie, że model wyszedł już jakiś czas temu. Teraz macie przynajmniej wykładnię, jak długo trzeba na kolanach chodzić za żoną, aby móc zakupić takie cudo :D

Jeśli dobrze pamiętam, jest to pierwszy zestaw z licencjonowanym samochodem osobowym (wcześniej sprzęty ciężkie były) Technic. Do tego kultowy samochód sportowy. Taki benchmark segmentu.

Na początek trochę poględzę, a potem już zobaczycie galerie. Piszę w liczbie mnogiej, bo będą dwie. Jedna z procesu budowy, a druga już z samej gotowej maszyny. Podobnie jak w zielonym bolidzie 24h.

Proces składania zajął niecałe 10 godzin. Jeśli byśmy po prostu składali – da radę urwać z godzinkę, może półtorej. Do połączenia czeka 2700 klocków podzielonych w 5 pudełkach, które zawierają po kilka woreczków (poza jednym – ostatnie zawiera jedynie opony i specjalnie projektowane do tego modelu felgi). Z każdym krokiem coraz bardziej byłem pełen podziwu dla projektanta Uwe Wabra. Detale, skrzynia, zawieszenie. Moja wyobraźnia nie pojmuje jak w jakimś normalnym czasie jest możliwym połączenie tylu klocków, aby to wszystko działało (razem ze skrzynią biegów, w której działają łopatki”!).

Ogólnie po samym pudełku mamy wrażenie, że obcujemy z produktem premium. Opakowania wewnątrz dla poszczególnych segmentów, materiały dodatkowe w instrukcji. Zestaw budzi respekt i w mojej opinii podczas składania siedzi w głowie “to jest tyle warte ile zapłaciłem”.

Ktoś kiedyś powiedział, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Coś w tym jest, bo po złożeniu Porsche, aż siedzi w głowie, aby Lego wypuściło kolejne zestawy Technic oparte na licencji. Koenigseg? Pagani? Lamborghini? Na razie na premierę czeka Bugatti Chiron. Jakieś już przedpremierowe ceny są (chyba muszę znaleźć drugą pracę… albo i trzecią… ewentualnie “sprzedam opla”). Wiadome jest także, że będzie miał 900 klocków więcej. Co dałoby (w moim przypadku) nawet ok. 12 godzin składania.

Lego Technic Porsche 911 GT3 RS 42056 Proces budowy

No i skoro budowę mamy za sobą. Pozostaje już tylko podziwianie. Nie będę Was trzymał w napięciu i od razu przejdziemy do galerii. Tutaj już z nieco większym pomysłem i chęciami poszedłem w plener. Szczerze mówiąc to po minach ludzi, chyba wyglądałem jak jakiś pedofil z dziwnym fetyszem, gdy klęczałem przy Porsche, aby ogarnąć fotki.

Lego Technic Porsche 911 GT3 RS 42056 Model

Słowa na koniec? Pozostaje czekać na Bugatti Chirona.

3 przemyślenia nt. „Fotki #105: Lego Technic Porsche 911 GT3 RS 42056”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights