Kolejne narzędzia, którymi naprawimy samochód na ulicy 3/?

narzędzia blog motoryzacyjny TorquedMad Mind

Narzędzia to temat rzeka, więc i mamy część trzecią poradnika. Pierwsza i druga część się Wam bardzo spodobały. A że przydatnych rzeczy jest bez liku – to jedziemy z tematem dalej.

Pojemnik na Olej Jula 600116 narzędzia blog motoryzacyjny TorquedMad MindPojemnik/Wanienka na olej

Jedna z tych ważnych rzeczy. Dlaczego? Za uwalenie ulicy olejem, czeka Was mandat ;) Tutaj polecę brutalną reklamą, gdyż TEN POJEMNIK z marketu JULA jest po prostu świetny. Dlaczego? Po pierwsze – 14l pojemności, więc spuścimy olej chyba z każdego samochodu, jaki jest na rynku. Po drugie – jest zamykany, więc kończymy spuszczenie, zakręcamy i zabieramy do punktu utylizacji, albo otwieramy drugi korek i przelewamy do naszych “nowych pustych” baniek z olejem (bo już je opróżniliśmy i wlewając zawartość do silnika) i zanosimy te banieczki z przepracowanym olejem do miejsca, które pomoże nam to zutylizować. Szybko, ładnie i czysto. Czyli wszystko, co najważniejsze.

Lejek Yato yt-0696 narzędzia blog motoryzacyjny TorquedMad MindLejek, lejki

Nie oszukujmy się – większość producentów olejów produkuje opakowania do swoich produktów, aby je rozlać, a do tego producenci samochodów robią za mała otwory do wlewania płynów, Dlatego wszelakie lejki są mega przydatnymi akcesoriami. Czy to przy wymienianiu płynu chłodniczego, oleju, czy innych płynów. Pozwoli nam na mniejsze zabrudzenie okolicy, w której pracujemy. Pamiętajcie: poza oszczędnością w postaci samodzielnej wymiany, myślmy także o jak najmniejszym skutku dla środowiska. Rozlanie oleju na trawnik jest naprawdę średnim pomysłem. Wystarczająco już eko-ludzie “cisną” branżę moto – nie dawajmy im kolejnych przykładów.

tester szczelności. narzędzia blog motoryzacyjny TorquedMad MindCzujnik szczelności komory spalania.

Znany także jako tester szczelności uszczelki głowicy, kreator zawału serca. Powód soczystego KU$#AAAAAAAA, płaczu, sprawdzania zdolności kredytowej, depresji i wielu innych niedobrych rzeczy. W skrócie, jeśli Wasz samochód ma objawy, które zmuszają do zakupu i użycia go – nie zazdroszczę. Naprawdę. Na szczęście – nie zawsze musi pokazać nam, że czeka nas droga naprawa, A co to robi? W skrócie – zakładamy na korek chłodnicy. Jeśli gubimy kompresję z winy uszczelki pod głowicą, to wtedy część ze spalania trafi do linii wodnych. Więc i zacznie wychodzić nam CO2. A Płyn stosowany w tym testerze tak bardzo się lubi z tym, że aż zmienia kolor. Taki tester ciążowy dla samochodów tyle że jego pozytywny wynik, jest tańszy do życia.

Szczypce NEO 01-034 narzędzia blog motoryzacyjny TorquedMad MindSzczypce specjalistyczne

W pierwszej notce polecałem wam zwykłe szczypce i kombinerki. W tej? Te dedykowane do konkretnych rzeczy. Ściąganie opasek, segerów, a także ich zakładanie. Bez odpowiednich szczypców są bardzo irytującymi elementami, które mogą rozwalić naszą pracę w połowie drogi do osiągniętego celu. A często nawet jak przy pomocy równania siła * gwałt uda nam się zdjąć taki element – pozostaje nam założenie tego… nowego bądź używanego (jeśli oczywiście jest jeszcze w takim stanie, aby go założyć, a często tak nie jest, sprawiając, że mamy dodatkowe koszta).

WD-40 narzędzia blog motoryzacyjny TorquedMad MindChemia

Chyba nie odkryję ameryki, jeśli powiem, że chemia warsztatowa jest dość ważna. Dlaczego? Ułatwia pracę i pozwala na prawidłową eksploatację, konserwację, wymianę elementów. W skrócie – wypada to mieć. A co wypada mieć? Olej sylikonowy w sprayu, smary zwykłe i wysokotemperaturowe (w sprayu, jak i w tubce/pojemniku w wersji mniej płynnej), kleje do gwintów (zwykłe i mocniejsze), penetratory (do opornych śrub), płyn do czyszczenia tarcz hamulcowych (świetny do odtłuszczania czegokolwiek).

Latarka NEO 99-110 narzędzia blog motoryzacyjny TorquedMad MindOświetlenie

Ile razy przeklinałem siebie i otoczenie z powodu braku dobrej latarki. Naprawdę. Zapewnienie sobie dobrego oświetlenia oszczędzi Wam wielu nerwówek później. Z doświadczenia powiem Wam, że dobrze by było mieć 4 latarki: Jedną małą, którą będziemy mieli zawsze w schowku (tę rolę często wzięły na siebie już telefony), czołówka (czyli taka, którą zakładamy na głowę i świeci nam wszędzie tam gdzie mamy zwróconą twarz – świetna sprawa). Mocna latarka akumulatorowa, która oświetli nam jakąś większą powierzchnię. Ostatnią rzeczą – latarka na teleskopowym wysięgniku, aby oświetlić sobie średnio dostępne miejsca. Prosty przykład? Wszystko, co pod kolektorem dolotowym w 6 cylindrowych BMW.

 

Więc mamy już kolejny zestaw przydatnych elementów w naszym “parku maszyn”. Już Wam mogę potwierdzić, że na pewno będzie część czwarta ;)

8 przemyśleń nt. „Kolejne narzędzia, którymi naprawimy samochód na ulicy 3/?”

  1. Świetny poradnik! Cieszę się, że miałem okazję przeczytać wszystkie części, bo na pewno przyda się podczas pracy przy samochodzie :)

  2. Ten czujnik szczelności komory spalania to bardzo ciekawy i przydatny gadżet, który może się przydać w niemal każdym garażu. Szczególnie powinien być przydatny wszystkim kierowcom, posiadającym samochody narażone na awarię uszczelki głowicy.

  3. Trzeba mieć dużo miejsca na te wszystkie sprzęty :D Ale fakt – dodałbym czołówkę, bo to przydatny gadżet, który znacznie ułatwia pracę

    1. szczerze mówiąc – jakby pozbierać do kupy te wszystkie 3 notki, to zmieściło by się to wszystko na jednej półce takiej średniej szerokości.

  4. Sam jestem zwolennikiem naprawiania auta u siebie w domu samemu i przyznam się że z miłą chęcią czytam Twoje wpisy ponieważ już po raz kolejny uświadomiłem sobie że czegoś jeszcze mi brakuje na mojej półce warsztatowej :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights