Nowy rok, zaszedłem do sklepu i wyszedłem z zestawem Lego Technic 42077. Chyba powoli mam jakąś noworoczną tradycję. Niestety nie mam dla Was fotek z procesu składania, ale za to zdjęcia samego modelu zrobione… nieco inaczej. Mało, ale może bardziej jakościowe ;) Sam model – szczerze mówiąc składałem go dłużej niż 24h Racera bo… Lego zrezygnowało z podzielenia worków na kroki. Kończy się to tym, że musimy rozpruć wszystkie i spędzamy znacznie więcej czasu na przygotowaniach do składania. Zapewne dlatego “odechciało mi się” robienia jeszcze fotek postępu prac.

Samo złożenie, tradycyjnie: Instrukcje są jasne i każdy, kto trochę obcował z serią Technic bez problemu sobie da radę w około 2-3 godziny.

Jeśli zaś chodzi o galerię samego modelu, to postanowiłem wyprowadzić wóz na zewnątrz. W końcu to podobno samochód rajdowy. A właśnie. Z jakim realnym wozem się on Wam kojarzy? Mam wrażenie, że jest tu misz-masz kilku obecnych maszyn startujących w WRC. Widać tu trochę MINI, Hyundaia i VW. Zupełnie jak w 24h Racerze, gdzie mam wrażenie wygląd był mocno inspirowany konstrukcjami LMP1 (ze sporą nutką Audi).

Przy okazji – Lego zapowiedziało Bugatti Chiron jako następny model prawdziwego samochodu. Tyle, że ja jeszcze nie kupiłem 911. A gdzie tam Mini z Creatora Expert?

5 komentarzy

 1. fleetcorp.pl

  6 kwietnia 2018 at 15:47

  Sam jestem fanem klocków lego i uwielbiam składać budowle z nim. Widać że klocki lego nie są tylko dla najmłodszych. Bardzo fajny model. Pozdrawiam

 2. Michalskuteczny

  17 kwietnia 2018 at 18:14

  Super te lego, muszę pokazać mojemu synkowi, uwielbia je. Fajne zdjęcia.

  1. Adrian

   17 kwietnia 2018 at 20:17

   Warto obserowować instagrama i FB – wcześniej pojawiają się fotki zestawów, które pojawią się na blogu ;)

 3. ewelina

  12 stycznia 2019 at 20:41

  Witam, mój syn ( 10 lat) składał ten model 5 godzin. Dodatkowo podłączył do niego silnik i sam jeździ. Ma chłopak łeb ja bym go do dziś składała . Pozdrawiam

  1. Adrian

   13 stycznia 2019 at 15:41

   10-latek zabierający się za te bardziej skomplikowane Technicsy? Nieźle ;) A poprzeczka będzie rosnąć, więc życzę powodzenia na to co będzie za 5 lat :)

Zostaw odpowiedź