Fotki #100: AUDI Forum Ingolstadt

AUDI Forum Ingolstadt - TorquedMad Mind - blog motoryzacyjny

Po tym, jak przy pomocy MAN TGE zawieźliśmy Malucha za Monachium przyszła pora, aby w drodze powrotnej zahaczyć o AUDI Forum Ingolstadt. Jest to małe muzeum położone w miejscowości słynącej z producenta Quattro i podobno dobrych pączków (wg. jednego z czytelników bloga).

Muzeum AUDI – dziedzictwo za 2 EUR?

Ingolstadt jest niewielkim (130 000 ludzi, w warunkach niemieckich to mało) miastem około 80 kilometrów na północ od Monachium. Będąc na  “rajdach muzealnych”, jeśli zahaczycie o stolicę Bawarii to i tu musicie uderzyć. Nawet jeśli nie macie samochodu, nie macie usprawiedliwienia – pociąg was zawiezie w 40 minut!
Obiekt jest dość niewielki – ilością obiektów porównałbym go do Muzeum Ferrari w Modenie, czy Lamborghini.  Muzea BMW w Monachium, czy w Ferrari w Maranello są wręcz olbrzymie przy tym.

Ma to jednak wielki plus. Wejściówka kosztuje jedyne 2 Europesos! Czyli 1/5 ceny monachijskiego obiektu, albo i 1/8 miejscówek we Włoszech.

Co za to otrzymujemy? Skompresowany przegląd historii Auto Union, Audi. Szybkie przejście przez karierę motor-sportową czterech pierścieni oraz przedstawienie dlaczego i jak Audi weszło w aluminium (a powszechnie zaczęło od modelu A8 D2, gdzie została wprowadzona samonośna konstrukcja z tego lekkiego metalu).

Dodatkowo muszę przyznać, że ciuszki w sklepie Audi mają więcej stylu niż “techno-dropsy” w BMW. I sprzedają używane Haldy!

Zapraszam do Galerii ;)

2 przemyślenia nt. „Fotki #100: AUDI Forum Ingolstadt”

  1. Byłem w tym muzeum dwa razy, ale przyznam szczerze że jeszcze nie raz bym tam pojechał. Piękne auta i w takim stanie nie spotykane na ulicach. Zazdroszczę.

    1. Muszę przyznać, że przy cenie tego muzeum (2 EUR za wejście!), to co będę przejeżdżał obok, to chyba będę wpadał ;) Ekspozycja bardzo estetyczna, a i może skuszę się na coś ze sklepiku ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights