Fotki #97: Museo Enzo Ferrari Modena

Museo Enzo Ferrari Modena - TorquedMad Mind blog motoryzacyjny

Trzecie Włoskie muzeum odwiedzone podczas Eurotripa, czyli Museo Enzo Ferrari znajdujące się w Modenie. Wreszcie, jakieś “poważniejsze” miasto na mapie. 180 000 ludzi, a na powierzchni 182km² m.in: fabryka Maserati (na wakacje 2017 muzeum było zamknięte :( ), czy centrum rozwojowe Trójzęba i Alfy Romeo. Jest tam tego trochę i mam wrażenie, że trzeba będzie powrócić w te rejony. Ale wróćmy do naszego głównego bohatera.

Museo Enzo Ferrari jest podzielone na 2 części:

  1. Główną z wystawą samochodów, zapiskami, dokumentami, fotografiami itd.
  2. Mini-muzeum, które przedstawia najważniejsze silniki produkcji Ferrari.

Część pierwsza to duża hala, w której znajdziemy cywilne pojazdy Ferrari. Nie ma tu nic, co nie miałoby homologacji drogowej. Jest to podejście całkowicie odmienne od Museo Ferrari w Maranello, które skupiało się na historii wyścigowej marki. W trakcie oglądania, co jakiś czas jest puszczany film prezentujące historię Wierzgającego Konia. Przez co marka przechodziła, co osiągnęła. Wspaniałe uczucie, kiedy nagle wyłączają się światła, a ściany są rozświetlane projekcjami. Włosi wiedzą jak osiągnąć efekt “wow”.

Po dojściu do siebie (oglądnięcie Testarossy na żywo sprawia, że nogi trochę miękną) pora na część drugą Museo Enzo Ferrari, czyli “mini-muzeum” silnikowe. Poznamy tutaj szczegółowo najważniejsze silniki w historii marki. Od 1 do 12 cylindrów. Wraz z nimi pokazane są pojazdy, w których były spotykane jak np.: GTO Evoluzione, mający 650KM przy wadze 940kg, z którego evoluowało legendarne F40. Silniki są bardzo fajnie wystawione, więc można się przyjrzeć wszystkim detalom tych arcydzieł.

Byłbym zapomniał: link do strony internetowej muzeum.

Na pewno do Włoch jeszcze wrócę. Przecież jest jeszcze olbrzymie muzeum Alfy Romeo! A co z Pagani? Maserati? A przecież jest jeszcze Fiat i Lancia! A wraz z nimi także i Museo dell’automobile. Trzeba przyznać, że Włochy są dobrym celem dla “motoryzacyjnych wakacji”. Jednak, czy ktoś w to wątpił?

Zobacz także pozostałe muzea z Eurotripu:

Nürburgring

Museo Ferrari Maranello

Museo Lamborghini

Jedno przemyślenie nt. „Fotki #97: Museo Enzo Ferrari Modena”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights