Znowu marudzenie

Jako, że jeden z w miarę stałych czytelników stwierdził, że dawno nie pisałem o żadnych swoich głębszych przemyśleniach, pora coś wypruć z siebie.

Zacznijmy od najpopularniejszego Pilota IV RP, czyli Pana Tadeusza Wrony. Chciałbym mu szczerze pogratulować umiejętności i szczęścia podczas lądowania na Okęciu. Jest Pan Bohaterem i nie może Pan tego zmienić ;). Co mi się nie spodobało i kogo objechać? No chyba najsłynniejszy komentarz jaki Pani Marta Kaczyńska wrzuciła na Facebooka, ale go usunęła (szkoda):

“Boeing awaryjnie wylądował- bez otwartego podwozia, na betonowym pasie. Na pokładzie było 230 pasażerów. Nikt nie doznał obrażeń. Samolot jest w całości. Dnia 10 kwietnia 2010 roku TU-154M obniżywszy się znacznie poniżej 100m po zderzeniu z błotnistym podłożem miał się rozpaść na drobne kawałki. Proszę o komentarze”

Brawo – popis inteligencji na poziomie wysuszonej paprotki. Myślę, że satysfakcjonującą odpowiedzą było by: “To przecież hel z pępka Tuska i impuls elektromagnetyczny z uszu Putina, doprowadziły do tej okropnej tragedii. Na Okęciu nie było takiej niedogodności. Trzeba ich doprowadzić siłą przed sąd i karę śmierci im dać!”. Czy bardzo się pomyliłem? Chyba nie.

Idziemy dalej. Pewnie wielu z Was kojarzy/ogląda obrazki na portalu Wiocha.pl. Tak – ja też. I patrząc na to co tam widnieje (szczególnie fotki z nk, fotki pe el, fejsbuka) człowiek ma ochotę podsumować to krótkim, ale treściwym: Kurwa mać. Jak ktoś może mówić o szanowaniu godności a wrzuca potem swoje gołe foty na portal społecznościowy? Czy dorosłe osoby stamtąd znajdują pracę (bo coraz więcej pracodawców patrzy na serwisy społecznościowe)? Czy jest taka wielka potrzeba robienia z siebie skończonego pojeba, który ma mózg wielkości czułek karalucha? Dlaczego internet zmienia tak wielu ludzi na złe? To, że każdy ma jakąś tam potrzebę lansu – ok zrozumiem. Ale czy lansem jest pokazywanie gołych cycków/dupy/fiuta? O czym myśli laska, która wrzuca swoje zdjęcia, na którym jej twarz składa się z nasienia swojego chłopaka? Że jest fajna, bo jej twarz została użyta jak gumka? No powód do radości jak jasna mać.
A o czym może myśleć dzieciak (max 16 lat) “lansujący” się z litrem wódki? Że niby jest w stanie to wypić? Niech da też do paczki zdjęcie z przebiegu odtruwania krwi na pogotowiu i przewozu na izbę wytrzeźwień. Albo zdjęcie siebie po tym jak jego rodzice musieli by zapłacić za to.
No i oczywiście najczęstsza rzecz: byki ortograficzne. O stylistycznych i innych nie mówię, bo sam ich pewnie popełniam w cholerę, co zapewne polonistki, które mnie uczyły z chęcią by brutalnie wypomniały. Tylko nie zasłaniajcie się papierkiem na dysortografię, dysleksję, czy inne dysmózgowie przewlekłe. Bo tak właściwie powinniście mieć wpisane w papierze. Dysleksję i dysortografię leczyło się kiedyś niezdaniem do następnej klasy. I nagle się umiało pisać poprawnie po polsku… a teraz? Mam papier, więc mogę być leniwym chujem i mieć wszystkich w dupie. No i potem may, że takie “cuś”, nawet przy pomocy Firefoxa, Chrome, czy nowego GG (bo sprawdzają pisownię pod względem ortografii, ale tępaki tego nie zauważają) potrafią walić w zdaniu tyle błędów ile jest w nim wyrazów, bądź co gorsza, 2x mniej niż jest znaków w tym zdaniu.
Tak to niestety nam kraj idiocieje. Coraz więcej tępaków rodzi tępaków. Polecam oglądnąć bodajże “Idiokrację“. Smutne, ale mam wrażenie, że niewiele przejaskrawione przedstawienie przyszłości, do jakiej zmierza ten kraj. Zapytacie… co z tym zrobić? Pomyślcie sami… kiedyś ADHD, dys-jakiejś funkcji nie było, ale wisiał pasek ojca. Że niby katowanie dzieci? Nie, tego nie pochwalam. Ale cieszę się, że raz na jakiś czas dostałem porządnie w dupę od ojca – dzięki temu jestem w miarę normalnym człowiekiem.

No i to by było na tyle. Mam nadzieję, że ucieszyłem fanów :P

PS.: Moto-Południe niedługo będzie obchodzić roczek. Zapraszam serdecznie ;)

Jedno przemyślenie nt. „Znowu marudzenie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights